Kadınlar İçin Cilt Bakım Önerileri

Kadınlar İçin Cilt Bakım Önerileri

Hemen hemen bütün kadınlarda bakım yapma isteği vardır. Yaratılış gereği güzel görünmek ister. Bunun yaşı yoktur aslında ancak on beş yaşlarında fiziksel olarak da değişim olduğundan bu istek başlar ve ileri yaşa kadar devam eder. Kadınlar için saç bakımı ve cilt bakımı her zaman önceliklidir.

Kadınlar İçin Cilt Bakım Önerileri

Zannedilmemeli ki cilt bakımı için pahalı maskeler, temizleme sütü, jeller ve tonik gereklidir. Günümüz de evde kendi ürününüzü yapabilmeniz için bir sürü tarif bulabilir çok daha uygun fiyata hem de doğal olarak elde edebilirsiniz. Ya da takip ettiğiniz markanın indirim dönemlerini takip ederek uygun fiyata alabilirsiniz.

Cilt temizliği gerçekten çok önemli özellikle yüzümüz. Çünkü karşındaki kişiyle iletişim kurarken göze çarpacak ilk yer yüzdür. Bayanlar mutlaka günlük yüz temizliğini yapmalıdır. Birde makyaj yapıyorsanız kesinlikle temizlik yapmadan yatılmamalıdır. Çünkü yüzde kalan makyaj kalıntıları gece boyu yüzümüzün rahat nefes almasını engeller zamanla gözenekler oluşur. Cilt bu şekilde yıpranır ve zamanla eski güzelliğini kaybeder.
Peki, Cilt Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Sadece suyla yıkanan bir yüz, bırakın makyajlı yüzü normal bir yüz dahi kolay kolay temizlenmez. Sabah ve gece olmak üzere günde iki defa yüz temizliği ve bakımı yapılmalıdır. Hafta da bir kez peeling veya maskenizi uygulamalısınız. Günlük temizliğiniz için cilt tipinize uygun ürünleri elde etmelisiniz.

Kuru, yağlı veya karma cilde uygun ürünü almalısınız. Temizliğinize öncelikle temizleme sütüyle başlayın. Sütü yüzünüze nazikçe yedirin. Daha sonra yüzünüzü uygun bir jel ile yıkayın. Sonra pamukla yüzünüze yavaş hareketlerle tonik uygulayın. Tonik için gül suyundan da yararlanabilirsiniz. En sonunda cilt tipinize uygun nemlendirici sürüp temizliğinizi bitirebilirsiniz. Eğer kuru bir cilt tipiniz varsa özellikle kışın cilt nemini kaybettiğinden mutlaka nemlendirici kullanmalısınız.

Leave a Response